Subtick

G2

G2 vandt 94 af 180 parsede baner (52,2 %), 55,8 % af CT-runderne og 48,7 % af T-runderne.

Mest spillede bane: Dust2, med 41,9 % af banerne vundet.

Baner
94–86
Kamp
59–19
Vundet %
52,2 %
CT-runder
55,8 %
T-runder
48,7 %
Pistolrunder
52,9 %

Pr. bane

Bane Spillet Vundet Vundet % CT-runder T-runder Pistolrunder
Dust2 43 18 41,9 % 53,1 % 53,0 % 56,1 %
Ancient 38 20 52,6 % 61,7 % 46,6 % 58,9 %
Mirage 34 21 61,8 % 55,4 % 50,7 % 53,0 %
Inferno 27 16 59,3 % 56,1 % 46,4 % 40,7 %
Anubis 18 8 44,4 % 45,8 % 47,2 % 52,9 %
Overpass 15 10 66,7 % 68,7 % 46,8 % 55,2 %
Cache 3 1 33,3 % 30,6 % 54,8 % 66,7 %
Nuke 2 0 0,0 % 45,8 % 27,8 % 0,0 %

Spillere

Spiller Baner K D A +/− ADR KAST HS % Swing Rating
HeavyGod 179 2538 2399 835 +139 75,4 74,1 % 57,5 % +0,4 % 1,16
MATYS 179 2435 2469 845 -34 72,7 73,6 % 64,2 % -0,2 % 1,10
huNter- 173 2318 2389 955 -71 70,6 73,3 % 52,3 % -0,2 % 1,07
NertZ 133 2014 1952 683 +62 78,1 72,3 % 53,5 % 0,0 % 1,14
r1nkle 60 798 775 283 +23 71,9 73,0 % 30,8 % +0,5 % 1,14
Coach|Fabre 1 0 0 0 0 0,0 100,0 % – 0,0 % 0,78

Seneste kampe

Turneringer

Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.