PGL Cluj-Napoca 2026 · · BO3
The MongolZ 2–1 paiN
The MongolZ slog paiN 2–1 til PGL Cluj-Napoca 2026 den 14. februar 2026.
cobrazera havde seriens bedste rating, 2,27, med 25 kills og 3 deaths.
Baner
The MongolZ
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| mzinho | 29 | 16 | 6 | +13 | 90,8 | 76,5 % | 62,1 % | +4,6 % | 1,57 |
| 910 | 27 | 17 | 7 | +10 | 82,1 | 85,3 % | 25,9 % | +1,1 % | 1,34 |
| cobrazera | 26 | 23 | 9 | +3 | 79,0 | 70,6 % | 53,8 % | -1,5 % | 1,07 |
| Techno4K | 25 | 20 | 6 | +5 | 73,3 | 79,4 % | 40,0 % | +0,8 % | 1,21 |
| bLitz | 18 | 25 | 12 | -7 | 75,6 | 73,5 % | 33,3 % | -2,7 % | 0,92 |
| snow | 9 | 13 | 2 | -4 | 57,1 | 60,0 % | 44,4 % | +0,0 % | 1,13 |
| v$m | 5 | 14 | 2 | -9 | 44,2 | 33,3 % | 80,0 % | -6,8 % | 0,55 |
| nqz | 4 | 13 | 1 | -9 | 61,1 | 33,3 % | 50,0 % | -3,8 % | 0,74 |
| piriajr | 4 | 14 | 1 | -10 | 36,7 | 26,7 % | 75,0 % | -5,0 % | 0,50 |
| biguzera | 4 | 15 | 4 | -11 | 44,8 | 33,3 % | 50,0 % | -7,9 % | 0,47 |
paiN
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| nqz | 27 | 21 | 4 | +6 | 87,1 | 64,7 % | 22,2 % | +2,8 % | 1,37 |
| cobrazera | 25 | 3 | 3 | +22 | 137,1 | 93,3 % | 44,0 % | +13,3 % | 2,27 |
| v$m | 20 | 27 | 6 | -7 | 74,7 | 61,8 % | 60,0 % | -2,2 % | 0,93 |
| piriajr | 19 | 27 | 3 | -8 | 60,1 | 64,7 % | 52,6 % | -1,4 % | 0,93 |
| biguzera | 16 | 24 | 6 | -8 | 61,8 | 50,0 % | 56,3 % | -1,6 % | 0,84 |
| 910 | 15 | 4 | 5 | +11 | 133,4 | 80,0 % | 46,7 % | +4,4 % | 1,61 |
| snow | 15 | 26 | 7 | -11 | 55,4 | 70,6 % | 46,7 % | -3,1 % | 0,77 |
| bLitz | 14 | 5 | 7 | +9 | 83,6 | 86,7 % | 42,9 % | +5,2 % | 1,44 |
| mzinho | 11 | 8 | 2 | +3 | 80,4 | 86,7 % | 81,8 % | +2,1 % | 1,11 |
| Techno4K | 4 | 6 | 4 | -2 | 43,2 | 93,3 % | 75,0 % | -1,4 % | 0,75 |
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.