Subtick

B8

B8 vandt 86 af 170 parsede baner (50,6 %), 56,3 % af CT-runderne og 44,4 % af T-runderne.

Mest spillede bane: Mirage, med 57,8 % af banerne vundet.

Baner
86–84
Kamp
61–21
Vundet %
50,6 %
CT-runder
56,3 %
T-runder
44,4 %
Pistolrunder
48,1 %

Pr. bane

Bane Spillet Vundet Vundet % CT-runder T-runder Pistolrunder
Mirage 45 26 57,8 % 58,7 % 46,6 % 59,6 %
Ancient 38 21 55,3 % 60,9 % 45,4 % 43,4 %
Dust2 34 11 32,4 % 54,0 % 47,6 % 41,8 %
Inferno 21 12 57,1 % 51,9 % 41,2 % 51,2 %
Nuke 16 7 43,8 % 57,2 % 32,9 % 46,9 %
Overpass 10 6 60,0 % 50,0 % 42,3 % 30,0 %
Cache 5 3 60,0 % 60,0 % 45,8 % 60,0 %
Anubis 1 0 0,0 % 16,7 % 25,0 % 0,0 %

Spillere

Spiller Baner K D A +/− ADR KAST HS % Swing Rating
npl 170 2669 2535 904 +134 79,6 71,7 % 58,4 % +0,5 % 1,19
kensizor 170 2495 2588 879 -93 75,6 71,4 % 57,8 % -0,4 % 1,10
esenthial 170 2406 2400 724 +6 71,7 72,8 % 63,5 % +0,2 % 1,13
alex666 169 2138 2484 810 -346 65,4 71,3 % 50,0 % -1,0 % 1,00
s1zzi 165 2476 2356 552 +120 77,6 71,2 % 30,1 % +0,4 % 1,16
Coach|maddened 14 0 0 0 0 0,0 100,0 % – 0,0 % 0,78

Seneste kampe

Turneringer

Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.