Subtick

EAC

EAC vandt 68 af 117 parsede baner (58,1 %), 49,6 % af CT-runderne og 49,2 % af T-runderne.

Mest spillede bane: Mirage, med 67,7 % af banerne vundet.

Baner
68–49
Kamp
26–27
Vundet %
58,1 %
CT-runder
49,6 %
T-runder
49,2 %
Pistolrunder
47,4 %

Pr. bane

Bane Spillet Vundet Vundet % CT-runder T-runder Pistolrunder
Mirage 31 21 67,7 % 48,4 % 53,4 % 46,8 %
Ancient 23 12 52,2 % 56,5 % 48,8 % 54,3 %
Nuke 17 10 58,8 % 51,2 % 47,3 % 41,2 %
Anubis 17 11 64,7 % 42,9 % 51,6 % 50,0 %
Inferno 14 6 42,9 % 47,3 % 44,1 % 35,7 %
Cache 13 8 61,5 % 48,9 % 48,6 % 57,7 %
Overpass 1 0 0,0 % 62,5 % 16,7 % 0,0 %
Dust2 1 0 0,0 % 50,0 % 22,2 % 50,0 %

Spillere

Spiller Baner K D A +/− ADR KAST HS % Swing Rating
sSen 117 1557 1717 531 -160 67,4 71,6 % 55,4 % -0,6 % 1,04
bekker 115 1723 1589 499 +134 76,9 72,0 % 29,8 % +0,7 % 1,18
n1Xen 114 1894 1704 520 +190 80,9 71,9 % 55,2 % +0,8 % 1,22
Fessor 100 1593 1583 537 +10 84,6 71,1 % 56,7 % 0,0 % 1,16
Coach|wezx 25 0 0 0 0 0,0 91,9 % – 0,0 % 0,75
qx 2 24 25 8 -1 74,0 55,6 % 58,3 % +0,7 % 1,09
sh1Fu 15 222 286 90 -64 66,7 70,0 % 55,0 % -1,9 % 0,96
anber 1 3 17 5 -14 33,7 50,0 % 66,7 % -8,2 % 0,28

Seneste kampe

Turneringer

Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.