fnatic
fnatic vandt 72 af 107 parsede baner (67,3 %), 54,9 % af CT-runderne og 55,0 % af T-runderne.
Mest spillede bane: Ancient, med 76,9 % af banerne vundet.
- Baner
- 72–35
- Kamp
- 31–15
- Vundet %
- 67,3 %
- CT-runder
- 54,9 %
- T-runder
- 55,0 %
- Pistolrunder
- 56,5 %
Pr. bane
| Bane | Spillet | Vundet | Vundet % | CT-runder | T-runder | Pistolrunder |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ancient | 26 | 20 | 76,9 % | 57,6 % | 59,4 % | 50,0 % |
| Cache | 22 | 14 | 63,6 % | 54,8 % | 58,3 % | 61,4 % |
| Dust2 | 16 | 10 | 62,5 % | 51,7 % | 44,1 % | 53,1 % |
| Mirage | 14 | 7 | 50,0 % | 51,2 % | 51,0 % | 50,0 % |
| Inferno | 14 | 10 | 71,4 % | 60,0 % | 47,8 % | 60,7 % |
| Anubis | 13 | 9 | 69,2 % | 51,9 % | 63,8 % | 61,5 % |
| Overpass | 2 | 2 | 100,0 % | 58,3 % | 55,6 % | 100,0 % |
Spillere
| Spiller | Baner | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| cairne | 102 | 1612 | 1449 | 505 | +163 | 78,4 | 74,2 % | 51,2 % | +0,4 % | 1,18 |
| fEAR | 107 | 1321 | 1606 | 598 | -285 | 64,8 | 69,6 % | 45,6 % | -1,3 % | 0,94 |
| jackasmo | 107 | 1659 | 1532 | 550 | +127 | 79,5 | 73,7 % | 59,1 % | +0,5 % | 1,17 |
| jambo | 107 | 1715 | 1438 | 424 | +277 | 85,1 | 72,5 % | 36,1 % | +1,3 % | 1,26 |
| mazay | 102 | 1543 | 1483 | 557 | +60 | 78,8 | 73,2 % | 57,3 % | +0,5 % | 1,16 |
| Coach|Independent | 12 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 78,4 % | – | 0,0 % | 0,72 |
Seneste kampe
- fnatic mod Eternal Fire 2–3 Stake Ranked Episode 5
- fnatic mod MIBR 2–0 Stake Ranked Episode 5
- BIG mod fnatic 0–2 Stake Ranked Episode 5
- Astralis mod fnatic 0–2 Stake Ranked Episode 5
- PRIVATE mod fnatic 2–0 1win Private Club Season 2
- Liquid mod fnatic 0–2 1win Private Club Season 2
- fnatic mod HEROIC 0–2 Stake Pulse Beat III
- fnatic mod HOTU 2–0 Stake Pulse Beat III
- fnatic mod Sashi 2–0 Stake Pulse Beat III
- HOTU mod fnatic 2–0 Stake Pulse Beat III
- HOTU mod fnatic 1–2 1win Private Club Season 2 Closed Qualifier
- fnatic mod K27 2–1 1win Private Club Season 2 Closed Qualifier
Turneringer
- Stake Ranked Episode 5
- 1win Private Club Season 2
- Stake Pulse Beat III
- 1win Private Club Season 2 Closed Qualifier
- Stake Ranked Episode 4
- Stake Ranked Episode 5 Closed Qualifier
- Stake Pulse Beat II
- PGL Masters Bucharest 2026 Europe Open Qualifier 2
- Stake Ranked Episode 4 Closed Qualifier
- PGL Masters Bucharest 2026 Europe Open Qualifier 1
- Stake Ranked Episode 4 Open Qualifier
- Esports World Cup 2026 Open Qualifier
- Stake Pulse Beat I
- ESL Challenger League Season 52 Europe Cup 1
- Digital Crusade DraculaN Season 6
- BLAST Bounty 2026 Season 1
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.