FUT
FUT vandt 76 af 138 parsede baner (55,1 %), 54,9 % af CT-runderne og 50,1 % af T-runderne.
Mest spillede bane: Mirage, med 43,8 % af banerne vundet.
- Baner
- 76–62
- Kamp
- 32–25
- Vundet %
- 55,1 %
- CT-runder
- 54,9 %
- T-runder
- 50,1 %
- Pistolrunder
- 55,7 %
Pr. bane
| Bane | Spillet | Vundet | Vundet % | CT-runder | T-runder | Pistolrunder |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Mirage | 32 | 14 | 43,8 % | 62,5 % | 45,9 % | 48,4 % |
| Ancient | 30 | 18 | 60,0 % | 52,4 % | 59,7 % | 55,2 % |
| Dust2 | 29 | 17 | 58,6 % | 45,9 % | 51,4 % | 54,4 % |
| Overpass | 17 | 8 | 47,1 % | 57,4 % | 43,9 % | 67,6 % |
| Nuke | 15 | 8 | 53,3 % | 61,3 % | 40,3 % | 53,3 % |
| Anubis | 13 | 9 | 69,2 % | 52,0 % | 55,2 % | 65,4 % |
| Cache | 2 | 2 | 100,0 % | 69,6 % | 55,6 % | 50,0 % |
Spillere
| Spiller | Baner | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Krabeni | 138 | 2071 | 2081 | 721 | -10 | 78,1 | 70,7 % | 57,2 % | -0,3 % | 1,11 |
| dem0n | 138 | 2026 | 1917 | 582 | +109 | 75,6 | 73,7 % | 65,8 % | +0,3 % | 1,16 |
| dziugss | 138 | 1957 | 1879 | 671 | +78 | 73,3 | 75,6 % | 56,4 % | +0,3 % | 1,14 |
| SunPayus | 9 | 147 | 97 | 31 | +50 | 87,3 | 78,9 % | 38,1 % | +3,1 % | 1,40 |
| xfl0ud | 39 | 582 | 589 | 215 | -7 | 76,9 | 77,3 % | 56,2 % | -0,1 % | 1,14 |
| Coach|sAw | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
| coolio | 5 | 49 | 82 | 22 | -33 | 52,9 | 67,6 % | 55,1 % | -3,6 % | 0,80 |
Seneste kampe
- FUT mod Nemiga 0–2 PGL Masters Bucharest 2026
- Vitality mod FUT 1–2 PGL Masters Bucharest 2026
- FUT mod Liquid 2–0 PGL Masters Bucharest 2026
- FUT mod TYLOO 2–0 PGL Masters Bucharest 2026
- FUT mod Vitality 0–2 BLAST Open Porto 2026
- Inner Circle mod FUT 0–2 BLAST Open Porto 2026
- FUT mod Lynn Vision 2–1 BLAST Open Porto 2026
- Legacy mod FUT 2–0 BLAST Open Porto 2026
- FUT mod Spirit 1–3 Esports World Cup 2026
- FURIA mod FUT 1–2 Esports World Cup 2026
- FUT mod MOUZ 2–0 Esports World Cup 2026
- FUT mod magic 2–1 Esports World Cup 2026
Turneringer
- PGL Masters Bucharest 2026
- BLAST Open Porto 2026
- Esports World Cup 2026
- BLAST Bounty 2026 Season 2
- IEM Cologne Major 2026
- IEM Cologne Major 2026 Stage 2
- IEM Atlanta 2026
- BLAST Rivals 2026 Season 1
- PGL Bucharest 2026
- ESL Pro League Season 23 Finals
- ESL Pro League Season 23 Stage 2
- ESL Pro League Season 23 Stage 1
- PGL Cluj-Napoca 2026
- IEM Kraków 2026
- IEM Kraków 2026 Stage 1
- BLAST Bounty 2026 Season 1
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.