GamerLegion
GamerLegion vandt 85 af 147 parsede baner (57,8 %), 52,5 % af CT-runderne og 47,4 % af T-runderne.
Mest spillede bane: Mirage, med 55,9 % af banerne vundet.
- Baner
- 85–62
- Kamp
- 37–33
- Vundet %
- 57,8 %
- CT-runder
- 52,5 %
- T-runder
- 47,4 %
- Pistolrunder
- 52,2 %
Pr. bane
| Bane | Spillet | Vundet | Vundet % | CT-runder | T-runder | Pistolrunder |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Mirage | 34 | 19 | 55,9 % | 52,0 % | 46,9 % | 45,5 % |
| Nuke | 28 | 18 | 64,3 % | 58,6 % | 43,5 % | 60,7 % |
| Ancient | 27 | 14 | 51,9 % | 50,7 % | 48,3 % | 59,3 % |
| Inferno | 21 | 13 | 61,9 % | 50,7 % | 46,0 % | 35,7 % |
| Dust2 | 17 | 9 | 52,9 % | 50,0 % | 41,8 % | 52,9 % |
| Cache | 10 | 4 | 40,0 % | 50,0 % | 56,3 % | 55,0 % |
| Overpass | 6 | 4 | 66,7 % | 64,3 % | 58,5 % | 63,6 % |
| Anubis | 4 | 4 | 100,0 % | 35,7 % | 56,3 % | 62,5 % |
Spillere
| Spiller | Baner | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| hypex | 147 | 2084 | 1905 | 570 | +179 | 74,7 | 74,7 % | 36,8 % | +0,8 % | 1,18 |
| shalfey | 12 | 155 | 165 | 53 | -10 | 69,6 | 73,0 % | 59,4 % | -0,5 % | 1,04 |
| Tauson | 144 | 2051 | 2069 | 660 | -18 | 71,4 | 71,7 % | 48,3 % | -0,2 % | 1,09 |
| REZ | 142 | 2243 | 2058 | 734 | +185 | 79,7 | 73,5 % | 55,1 % | +0,5 % | 1,18 |
| SNAX | 130 | 1649 | 1994 | 758 | -345 | 67,6 | 69,3 % | 46,3 % | -1,5 % | 0,96 |
| FL4MUS | 58 | 972 | 881 | 259 | +91 | 84,2 | 71,7 % | 61,8 % | +0,7 % | 1,21 |
| maden | 3 | 28 | 30 | 7 | -2 | 79,3 | 68,3 % | 71,4 % | +0,5 % | 1,06 |
| Grashog | 8 | 69 | 125 | 38 | -56 | 52,0 | 60,9 % | 44,9 % | -4,0 % | 0,69 |
| Coach|imd | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Seneste kampe
- HOTU mod GamerLegion 2–0 RLG Tesla Cup 2026
- FaZe mod GamerLegion 1–2 RLG Tesla Cup 2026
- GamerLegion mod Envy 2–0 RLG Tesla Cup 2026
- HOTU mod GamerLegion 2–0 RLG Tesla Cup 2026
- Envy mod GamerLegion 1–2 RLG Tesla Cup 2026
- EYEBALLERS mod GamerLegion 2–1 PGL Bucharest 2027 Closed Qualifier
- GamerLegion mod ex-RUSTEC 0–2 PGL Bucharest 2027 Closed Qualifier
- GamerLegion mod PRIVATE 1–2 1win Private Club Season 2 Closed Qualifier
- GamerLegion mod SINNERS 2–0 1win Private Club Season 2 Closed Qualifier
- GamerLegion mod BET-M 2–0 1win Private Club Season 2 Closed Qualifier
- Ninjas in Pyjamas mod GamerLegion 3–1 1win Private Club Season 1
- magic mod GamerLegion 0–2 1win Private Club Season 1
Turneringer
- RLG Tesla Cup 2026
- PGL Bucharest 2027 Closed Qualifier
- 1win Private Club Season 2 Closed Qualifier
- 1win Private Club Season 1
- Logitech G Play Connect 2026
- FISSURE Playground 3
- IEM Beijing 2026 Closed Qualifier
- Esports World Cup 2026
- BLAST Bounty 2026 Season 2
- Digital Crusade Super DraculaN Season 1
- IEM Cologne Major 2026 Stage 2
- IEM Cologne Major 2026 Stage 1
- IEM Atlanta 2026
- BLAST Rivals 2026 Season 1
- Stake Ranked Episode 1
- ROG JOURNEY Spring 2026
- Parken Challenger Championship Season 1
- RES Showdown 3: BLAST Premier Rising Event
- IEM Kraków 2026 Stage 1
- CCT Season 3 Europe Series 13
- BLAST Bounty 2026 Season 1 Finals
- BLAST Bounty 2026 Season 1
- Fragadelphia Miami 2026
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.