Subtick

HOTU

HOTU vandt 94 af 139 parsede baner (67,6 %), 57,0 % af CT-runderne og 50,5 % af T-runderne.

Mest spillede bane: Dust2, med 44,4 % af banerne vundet.

Baner
94–45
Kamp
38–24
Vundet %
67,6 %
CT-runder
57,0 %
T-runder
50,5 %
Pistolrunder
54,4 %

Pr. bane

Bane Spillet Vundet Vundet % CT-runder T-runder Pistolrunder
Dust2 36 16 44,4 % 53,0 % 55,1 % 52,1 %
Cache 27 22 81,5 % 64,0 % 51,2 % 47,2 %
Ancient 25 18 72,0 % 55,8 % 45,3 % 63,3 %
Anubis 17 14 82,4 % 54,5 % 50,8 % 58,8 %
Mirage 16 12 75,0 % 55,4 % 48,8 % 50,0 %
Nuke 15 11 73,3 % 63,9 % 49,3 % 62,1 %
Overpass 2 0 0,0 % 38,9 % 41,7 % 25,0 %
Inferno 1 1 100,0 % 41,7 % 25,0 % 50,0 %

Spillere

Spiller Baner K D A +/− ADR KAST HS % Swing Rating
mizu 138 2188 1944 655 +244 81,6 72,6 % 50,2 % +0,8 % 1,22
n0rb3r7 138 2024 1996 681 +28 77,4 71,9 % 54,3 % 0,0 % 1,14
frontales 138 2079 1723 590 +356 82,5 74,3 % 32,1 % +1,5 % 1,27
kade0 128 1692 1848 642 -156 69,6 71,7 % 52,8 % -0,6 % 1,04
dwushka 128 1980 1821 602 +159 80,7 73,4 % 61,9 % +0,5 % 1,18
Coach|mou 22 0 0 0 0 0,0 92,6 % – 0,0 % 0,76

Seneste kampe

Turneringer

Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.