Subtick

CS2-pro-stats

Pro-CS2 i maj 2026

251 parsede pro-baner blev spillet i maj 2026.

CT's vinderprocent pr. bane

Bane Baner Runder CT-runder vundet CT-pistolrunder vundet
Dust2 51 1048 53,4 % 56,4 %
Mirage 50 994 57,7 % 54,1 %
Ancient 47 986 51,7 % 59,6 %
Nuke 37 753 58,8 % 58,9 %
Inferno 34 706 51,4 % 52,2 %
Overpass 22 446 52,5 % 51,2 %
Anubis 10 222 56,3 % 45,0 %

De højest ratede spillere

# Spiller Hold Baner ADR KAST Swing Rating
1 donk Spirit 13 105,4 79,8 % +3,7 % 1,55
2 w0nderful Natus Vincere 22 97,7 80,3 % +3,7 % 1,52
3 molodoy FURIA 13 101,8 77,9 % +2,7 % 1,45
4 maxster EYEBALLERS 5 81,0 81,8 % +3,8 % 1,43
5 m0NESY Falcons 29 95,0 76,7 % +2,2 % 1,41
6 ZywOo Vitality 17 91,9 76,6 % +2,5 % 1,39
7 latto Legacy 25 91,3 79,7 % +2,7 % 1,39
8 dem0n FUT 4 85,7 70,5 % +2,1 % 1,37
9 insani MIBR 10 95,5 77,0 % +1,7 % 1,36
10 cairne fnatic 3 90,5 76,8 % +1,8 % 1,35
11 910 The MongolZ 23 86,1 77,0 % +2,1 % 1,33
12 nilo HEROIC 10 84,8 72,8 % +1,9 % 1,33
13 tikuak Chinggis Warriors 3 84,0 64,4 % +2,5 % 1,32
14 dziugss FUT 4 86,1 77,9 % +1,1 % 1,31
15 sh1ro Spirit 13 81,4 81,8 % +1,5 % 1,30
16 xertioN MOUZ 32 88,7 78,5 % +1,8 % 1,30
17 s1mple BC.Game 6 87,7 68,5 % +0,5 % 1,28
18 kyousuke Falcons 29 85,8 73,6 % +0,8 % 1,28
19 luchov 9z 15 91,1 70,4 % +1,7 % 1,27
20 eraa Alliance 10 80,0 75,8 % +1,2 % 1,27

Fri til genbrug under CC BY 4.0: angiv Subtick som kilde, og link til denne side.